Blog / Články

 • Meditace s kartami
  Aby jste se mohli vcítit do podstaty asociací a skryté moudrosti, kterou nám přinášejí symboly na tarotových kartách, můžete pracovat v meditaci nebo spíše v tvůrčí mentální představivosti. Připravila jsem pro Vás návod, jak můžete každý den věnovat práci s kartami i jiným způsobem, než je věštění nebo vykládání karet pro svůj rozvoj nebo rozvoj druhých.
 • Karty na úspěch a peníze
  Tarot je především systém, který ukazuje cestu života z filozofického hlediska. Současná doba si však žádá své a moderní výklady uzemnila do roviny obyčejného lidského života, tedy do roviny práce a peněz. V sadě nalezneme celou řadu karet, které jsou ztělesněním úspěchu, hojnosti a blahobytu, a které byly původně navrženy pro rovinu spíše prožitkovou. Bez peněz je však pozemský život opravdu strastiplný, a proto u většiny výkladů s mými klienty hledíme i na tuto oblast. Je to správné a přirozené, jelikož m
 • Karty na lásku
  Když vykládám svým klientům, jedno z nějčastějších témat, především u klietek, je láska. „Kdy potkám lásku? Kdy přijde ten pravý? Jen tenhle ten pravý? Mám tři milence, ale kdy přijde ten pravý? Jsem vdaná a kdy potkám toho pravého? Budu někdy vůbec schopná milovat?“ Tak je to stále dokola. Je to přirozené.
 • Karty duchovního růstu
  Téma duchovního vývoje nebo psychického rozvoje nepatří k nejčastějším dotazům mých klinentů. Avšak velmi často se výklad vyvine právě tímto směrem. Zde karty ukazují právě témata našich zkoušek a dávají rady k pochopení vlastního života.
 • Dvorní karty – Poháry
  Dvorní karty pohárů se vztahují k lásce, zamilovanosti, vztahům, naději a intuici. Sytí oblast našeho cítění, upozorňují nás na emoční překážky a pomáhají nám nalézt zdroj vlastní síly.
 • Dvorní karty – Mince
  Mincové dvorní karty souvisejí s hmotou a rovinou fyzické existence. Jejich vliv zasahuje do situací a momentů života, kdy něco hmotné utváříme, něco, co je trvalé a určené k růstu. Odráží také rovinu vztahů, moc a tělesnost.
 • Dvorní karty – Meče
  Mečové dvorní karty mají vztah k mentální oblasti. Pomáhají nám tříbit myšlenky. Mohou vytvářet konflikty, ale i rozumná a logická řešení. Stejně jako je rozum duální, jsou i mečoví dvořané duální. Jsou reprezentanti logiky, morálky, rozumu, vědění a pravdy.
 • Dvorní karty – Hole
  Holové karty malé arkány nás propojují s rovinou konání a tvůrčích idejí. Mění způsob našeho vidění světa, přinášejí nové možnosti a rozčeřují svým teplem vážnost života. Mohou také strhávat naše životy do egoismu a manipulací. Představují inspiraci, moudrost, vize, konání, ovládání a účelovost. Představme si , že každá dvorní karta